Category Archives: Počítačové technologie

Jak vložit obrázek do webové stránky

Nahrání obrázku z počítače do webové stránky

1) Zmáčkněte ikonu pro vložení obrázku

 

 

 

 

2) Otevře se vám okno, zmáčkněte na Vybrat soubory

Rubriky ve WordPress

Tento článek by měl sloužit jako návod pro přidávání a pracování s rubrikami v systému WordPress.Je to velmi jednoduché a s tímto návodem by jste s tím neměli mít problémy.

Vztah k počítačům

S počítačem se setkáváme téměř všude, ať již v práci, ve škole nebo v domácím prostředí. Každý má k počítači individuální vztah, někdo se s ním „spřátelí“ hned, někdo později a někdo vůbec.
Co si pamatuji tak na základní škole jsme seděli ve dvojicích u jednoho počítače a dostávali společnou práci. Jenže sousedka chtěla mít tu práci co nejdříve hotovou, aby měla co nejvíce času na volnou zábavu. Tak to celé vypracovala sama.

Můj vztah k PC a internetu

Pro začátek bych ráda pověděla o svém prvním setkáním s Pc. Myslím, že to bylo v 7. třídě základní skoly. V předmětu „Informatika“. Můj vztah k tomuto předmětu byl velice kladný, bavil mě. Měli jsme báječného učitele. Hodiny byly zajímavé, umožnily nám vytržení ze všednosti ostatních předmětů. Nebyla jsem však takový nadšenec.

Můj vztah k počítačům

Počítače… V dnešním světě by jsme jen těžko hledali někoho kdo neví co je počítač. Někdo v tom vidí pomocníka při práci, někdo prostředek k tvoření něčeho kreativního a někdo jen nástroj k hraní her. Já v tom vidím pokrok a budoucnost.

Já a PC

Můj vztah k počítačům je neutrální – ani nepřítel, ani přítel… I když, jak tak přemýšlím, počítač by mi asi chyběl. Ale ne kvůli hrám či jiným pitomostem, nýbrž kvůli informacím, které si mohu díky němu vyhledat. Tady se naskytuje další termín – internet, bylo by asi trefnější říci, že by mi chyběl spíše internet.