Category Archives: Společnost

Naše škola

Do školy jezdím autobusem, protože nejsem místní. Ale z autobusového nádraží musím chodit pěšky, takže do školy přicházím se zvoněním. Přijdu, a zamířím do třídy, kde máme super kolektiv.  Ve třídě je nás asi osm. V našem oboru sociální činnost jsou hlavními předměty český jazyk, psychologie, zdravotní nauka a další. Tento obor má výhodu v tom, že je to obor maturitní. Uplatnění je jako pracovník sociálních služeb v různých ambulantních nebo pobytových zařízeních a v terénních službách. Budeme připraveni poskytovatpřímou obslužnou péči klientům a podporu jejich soběstačnosti a pro nepedagogickou výchovně vzdělávací činnost s dětmi i dospělými.

Z řidičů autobusů milionáři

Dvanáct řidičů z britské Corby se nedostavili do práce. Proč?
Protože se přes noc stali milionáři.

 Řidiči autobusů tři roky sázeli společně v loterii EuroMiliony a v pátek vyhráli neuvěřitelných 1, 12 miliardy. Tuto čásku si rozdělili mezi sebe, takže každý si přišel zhruba na 95 milionů.

Trest smrti (Byli by jste pro znovu zavedení trestu smrti v České republice ?)

Trest smrti neboli nejvyšší trest, či také absolutní trest je trest, který předpokládá usmrcení (neboli popravu) odsouzeného člověka za trestný čin, za který je dle platného trestního práva možné tento trest uložit (v dřívějších dobách byly takovéto trestné činy nazývány hrdelními zločiny).

Teenager přežil na moři 28 dní

Ekvádorské námořnictvo v Tichém oceánu objevilo 18letého hocha, který před měsícem s kamarády vyrazil lovit ryby. Mladík jako jediný z trojice přežil. Během 28 dní trvající anabáze si živil syrovými rybami a pil nachytanou dešťovou vodu.

Adriana Vásqueze objevili v neděli u Galapág, tedy asi tisíc kilometrů od místa vyplutí, uvedla stanice BBC. Našla ho posádka komerční rybářské lodi, která ho později předala ekvádorské pobřežní stráži.

Trojici mladíků hledali od 24. února. Hoši byli na cestě zpět do domovského přístavního města Rio Hato, když vypověděl službu lodní motor.

Vásquezovi kamarádi ve věku 16 a 24 let později zemřeli, on se ale dočkal bouře, díky níž měl znovu co pít. K snědku měl podle svých slov dost ryb, které s kamarády chytil.

Hocha po převozu na pevninu hospitalizovali, byl podvyživený a dehydrovaný.

 

Autor: Lucie Holánová

Nový sníh komplikuje dopravu v celé zemi

Čtvrteční ranní sněžení komplikuje dopravu na značné části silnic v České republice. Problémy jsou zejména ve vyšších polohách a na silnicích nižších tříd. Stále sněží na Hradecku, Náchodsku, na Vysočině i v některých oblastech středních Čech. Sněží i na většině území Jihočeského kraje.

 

Více informacích naleznete na novinky.cz

Milevské maškary 2012

Rok utekl jako voda v řece, nastal únor, čas masopustních průvodů a maškarní sdružení v Milevsku stálo před nelehkým úkolem. Navázat a pokud možno ještě překonat velkolepý průvod z loňského roku. Tehdy byl dosažen historický rekord v počtu 629 masek, který nebude asi dlouho jiným průvodem překonán. Všichni byli v očekávání jestli to nebyla jen náhodná jednorázová účast maškar v Milevsku a jestli dokáží místní organizátoři a nadšenci připravit zase „velké“ maškary na které budou návštěvníci dlouho vzpomínat.
A to se v letošním průvodu určitě povedlo a podle reakcí účastníků průvodu a i samotných diváků, to byl zase po veliké době masopust jako za starých časů. Plno různorodých masek, tři kapely a každá úplně jiná, z malého dráčka vyrostlo během roku pořádné řvoucí a kouřící monstrum, plné náměstí a okolní ulice diváků, příjemné počasí a bohatý doprovodný program během celého dne.
Vždyť „oficiální“ statistiky říkají toto :

Počet masek : 570
Počet platících diváků : 4388
Počet neplatících osob : 1624 (držgrešle)
Počet akreditovaných fotografů : 5 (všude se pletli)
Počet ostatních fotografů : 444 (snad nepošlou fotky všichni)
Počet snědených klobás : 369 a 1/2 (spadla do bláta)
Počet natočených piv : nikdo se nepřiznal kolik doopravdy vypilhttp://miroslavnovotny.galerie.cz/5651052-maskary-milevsko-2012

http://miroslavnovotny.galerie.cz/5651052-maskary-milevsko-2012